30 Produktów spożywczych których unikaj przy wysokim ciśnieniu krwi

Każdy z nas dobrze wie, że ciśnienie krwi rośnie i spada w trakcie wykonywania ćwiczeń, nie mniej jednak wiele osób zapomina o regularnym sprawdzaniu tętna, które należy kontrolować w szczególności po spożyciu określonych posiłków. Pewne produkty żywności są w stanie doprowadzić do nadciśnienia krwi, które po jakimś czasie może przerodzić się w chorobę przewlekłą. Hipertensja, inaczej zwana nadciśnieniem, pojawia się, gdy siła ciśnienia zaczyna oddziaływać na ściany naczyń krwionośnych, tym samym nadwyrężając mięsień sercowy.

Regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych stabilizuje ciśnienie krwi. Jednakże, co począć, gdy brakuje czasu na trening? Najlepiej wziąć pod lupę swoją dietę żywieniową i dokonać w niej radykalnych zmian, usuwając produkty z dużą zawartością cukru lub soli. Specjalnie dla was sporządziliśmy listę produktów spożywczych, których należy unikać, jak ognia.

1. Fasola z puszki

food52.com

Fasola konserwowa to końska dawka sodu i konserwantów. Te składniki zwiększają ciśnienie krwi. W każdym razie, jeśli już zamierzasz spożyć taki posiłek, najpierw należy spłukać fasolę wodą, aby usunąć sól, nagromadzoną na jej skórce. Nie mniej jednak najlepiej trzymać się z daleka od konserwowej fasoli i przerzucić się na świeżą.

Prev1 of 30